Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

TJK 2024: Dziękujemy za zaangażowanie

19.03.2024
Pięć dni wypełnionych ponad 70 wydarzeniami już za nami!

Chcemy gorąco podziękować osobom zaangażowanym w tegoroczną edycję.

TJK 2024: FAQ, czyli poradnik Uczestniczki_Uczestnika

10.03.2024
Już w poniedziałek 11 marca zaczynamy jedenastą edycję Tygodnia Jakości Kształcenia na UJ! Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma krótkimi wskazówkami - przydatnymi np. przy dołączaniu do spotkań online - które przygotowaliśmy z myślą o Państwa wygodzie i jakości doświadczeń związanych z udziałem w wydarzeniach TJK 2024.
Zobacz wszystkie

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK)

Na wydarzenie zaprasza Centrum Wsparcia Dydaktyki.

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) to wyjątkowe wydarzenie, organizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim cyklicznie już od 2012 roku. Celem TJK jest tworzenie warunków sprzyjających zwiększaniu świadomości znaczenia działań projakościowych w Uniwersytecie Jagiellońskim, jak również dostrzeganiu różnorodnych czynników, które wpływają na ocenę jakości kształcenia w naszej Alma Mater. Tydzień Jakości Kształcenia to czas zintensyfikowanego, wspólnego działania wszystkich jednostek uczelni. Członkowie społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach TJK biorą udział w warsztatach i szkoleniach, konkursach, debatach i wykładach poświęconych jakości kształcenia. Tydzień Jakości Kształcenia to dla Uniwersytetu Jagiellońskiego święto jakości.

Tydzień Jakości Kształcenia jest także ukierunkowany na poprawę komunikacji w obrębie społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego i wzmocnienie współpracy między jednostkami UJ. TJK to szczególny moment, gdy możliwe jest pogłębienie wiedzy w zakresie działania uczelni, a także możliwości kooperacji i wzajemnego wsparcia w jej ramach. Uniwersytet Jagielloński to organizacja, w której zachodzą różnorodne, złożone procesy i która musi się rozwijać, by sprostać nieustannie zmieniającym się uwarunkowaniom zewnętrznym. TJK jest płaszczyzną dyskusji o tych wyzwaniach i ich wpływie na funkcjonowanie środowiska akademickiego UJ.

Tydzień Jakości Kształcenia to uniwersyteckie przedsięwzięcie, które cieszy się znaczącym i ciągle rosnącym zainteresowaniem jako inspirujące forum wymiany doświadczeń. TJK stwarza możliwość dyskusji i budowy sieci kontaktów w świecie uniwersyteckim. Oferta Tygodnia Jakości Kształcenia jest zawsze bogata, a w jej tworzenie angażują się członkowie wszystkich grup społeczności akademickiej UJ: pracownicy naukowi, pracownicy administracyjni, dydaktycy, studenci i doktoranci – oferta TJK dedykowana jest zarówno im, jak i wszystkim osobom, którym bliskie są cele i tematyka Tygodnia Jakości Kształcenia.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron