Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Program

11-15 marca 2024

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wycieczki wirtualne

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia zmian w programie z przyczyn od nich niezależnych.

Cykl wycieczek należy rozpocząć, rzecz jasna, od spaceru po Uniwersytecie Jagiellońskim. W tym krótkim nagraniu przyjrzymy się budynkom tworzącym historię naszej Alma Mater: Collegium Novum, Collegium Minus, czy też Collegium Witkowskiego.

Zapraszamy!

To niezwykłe nagranie to zapis animowanej iluminacji, wyświetlonej dla mieszkańców Krakowa i turystów z okazji uroczystości 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego na murach Collegium Novum i Collegium Minus. Trwające 4 minuty nagranie przybliża historię Uczelni i najważniejsze dla jej rozwoju postaci.

W najstarszej części Collegium Maius mieści się Aula Jagiellońska – niegdyś sala wykładowa teologów, dziś pełni funkcje reprezentacyjne. W Auli obejrzeć można portrety stu związanych z Uczelnią postaci: monarchów, kanclerzy i profesorów. Na portalu znajduje się obecna dewiza Uniwersytetu Jagiellońskiego: Plus ratio quam vis.

👉  Zobacz "Collegium Maius i Aula Jagiellońska"

Zapraszamy!

Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego to niezwykłe miejsce tworzone przez wszystkich członków środowiska akademickiego. Na jego terenie znajdują się zarówno jednostki dydaktyczne, jak i badawcze. Nieopodal budynków wydziałów znajdują się budynki parku technologicznego Life Science Park tworzonego przez Jagiellońskie Centrum Innowacji, spółkę łączącą środowisko badaczy i przedsiębiorów dziedziny nauk przyrodniczych.

👉  Wirtualny spacer po Kampusie

👉  Historia powstania Kampusu

Budowa Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego rozpoczęła się w 2015 roku. W 2019 roku budynek został oddany do użytku. Mieści się w nim 26 oddziałów klinicznych i 31 poradni, a w samym 2019 roku hospitalizowano w nim ponad 80 000 pacjentów. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z otwarcia Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego.

 

Biblioteka Jagiellońska to ponad 8,5 miliona tradycyjnych zbiorów bibliotecznych, 110 148 starych druków, 52 770 zbiorów muzycznych, ale przede wszystkim blisko 11 000 czytelników. Wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem tej niezwykłej biblioteki zapraszamy do zapoznania się z nagraniem.

 

Zapraszamy na krótką podróż po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego! W tym niezwykłym miejscu na mapie Krakowa pasjonaci wszelakiej roślinności mogą podziwiać takie okazy jak 220-letni Dąb Jagielloński, przeszło 100-letnią palmę, czy też najbogatszą spośród polskich ogrodów botanicznych kolekcję storczyków (link)

 

Wirtualne odwiedziny w Winnicy nad Dworskim Potokiem to okazja do zapoznania się z tradycjami polskiego winiarstwa i prześledzenia procesu produkcji wyjątkowego napoju. Wszystkich, którym nieobca jest sentencja in vino veritas zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

 

Noszące imię Mikołaja Kopernika Obserwatorium astronomiczne położone jest w malowniczym forcie Skała. Ufundowane w 1792 roku, było miejscem prowadzenia badań poświęconych mechanice nieba Układu Słonecznego i obserwacji meteorologicznych. Po upływie ponad 200 lat od założenia obserwatorium, pozostaje ono istotną jednostką naukową Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadząc między innymi badania pozagalaktycznych radioźródeł i aktywnych jąder galaktyk.

Zapraszamy!

 

Centrum SOLARIS to narodowe centrum naukowe, w którym prowadzone są badania z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego. Celem centrum jest zapewnienie dostępu do infrastruktury badawczej - aplikować o przyznanie czasu badawczego w centrum SOLARIS aplikować może każdy naukowiec. 

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Centrum SOLARIS!

 

Zapraszamy do:

Collegium Novum – główny budynek uniwersytecki będący siedzibą władz Uczelni kryje wiele zakątków, które nie każdy może odwiedzić.

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowane

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Wydział Biologii

Nasz wirtualny spacer kończymy spojrzeniem na Uniwersytet Jagielloński z lotu ptaka. Nasza Uczelnia od początku jej istnienia stanowi trzon życia akademickiego i kulturalnego Krakowa, stąd zobaczymy m.in. Stary Rynek czy Kościół Mariacki a także miejsca bezpośrednio związane z UJ: Collegium Iuridicum, Collegium Novum, Auditorium Maximum oraz III Campus. 


We end our virtual walk with a bird's-eye view of the Jagiellonian University. Our University has been the core of its existence since its inception of academic and cultural life in Krakow, from here we will see, among others The Old Market Square or St. Mary's Church, as well as places directly related to the Jagiellonian University: Collegium Iuridicum, Collegium Novum, Auditorium Maximum and III Campus.