TJK 2023 - Ogłoszenie programu

Zapraszamy do zapoznania się z programem Tygodnia Jakości Kształcenia 2023!

Program zbliżającej się dziesiątej edycji Tygodnia Jakości Kształcenia jest już dostępny na stronie: tjk.uj.edu.pl/program.

Czeka nas szereg dyskusji, spotkań, warsztatów, prezentacji przebiegających pod hasłem: Jakość kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jak ją mierzyć i doskonalić?.

Tegoroczny program obejmuje ponad 60 wydarzeń przygotowanych zarówno dla osób pracujących, jak i kształcących się na naszej uczelni poświęconych szeregowi zagadnień wspierających proces dydaktyczny.

Jakość kształcenia

Ponownie skupiać będziemy się na tematyce związanej z jakością kształcenia - doskonaleniem oferty dydaktycznej, narzędziami służącymi monitorowaniu procesu kształcenia, ocenie zajęć dydaktycznych i programów studiów. Podczas Tygodnia Jakości Kształcenia przygotowano ogólnouniwersyteckie konsultacje pytań ankiety Oceny Zajęć Dydaktycznych. Odbędą się również, w różnych gronach, debaty nad nową formułą oceny zajęć. Tradycyjnie, w szeregu jednostek, zorganizowano wewnętrzne spotkania studentów i pracowników służące omówieniu ważnych i bieżących tematów związanych z prowadzonymi studiami.

Wsparcie procesu dydaktycznego

Kolejną grupę tematów stanowią propozycje skierowane do nauczycieli akademickich, których tematyka obejmuje zagadnienia związane z doskonaleniem warsztatu dydaktycznego, w tym. m. in.: prowadzeniem tutoringu, przystosowywaniem materiałów i metod kształcenia do potrzeb osób z różnymi potrzebami, wykorzystaniem narzędzi informatycznych i audio-wideo czy tworzeniem i wykorzystywaniem materiałów dydaktycznych.

Doskonałe wykłady

Wydział Polonistyki przygotował doskonałe wykłady Mistrzowskie, w których będzie można wziąć udział w formie stacjonarnej lub zdalnej. Wysłuchać będzie można: analiz fenomenu poezji Wisławy Szymborskiej profesora Michała Rusinka, wywodu o sposobach konceptualizacji zwierząt o roślin dr Beaty Ziajki, pouczającej prelekcji o neuronach dr Adriany Prizel-Kani oraz opowieści o literaturożercach dra Jana Zięby.

Targi Pracy

Studenci będą mieli okazję do spotkania się z potencjalnymi pracodawcami podczas Targów Pracy organizowanych przez Biuro Karier Centrum Wsparcia Dydaktyki w dniach 13-15 marca. O szczegółach wydarzenia można dowiedzieć się na stronie: targipracy.uj.edu.pl

Wycieczki edukacyjne

W tym roku zapraszamy do odwiedzenia zasobów Biblioteki Jagiellońskiej, Biblioteki Naukowa PAU i PAN oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej. Centrum Dostępności przygotowało również spacer po obiektach uczelni przygotowanych pod kątem dostępności architektonicznej.

Rejestracja na poszczególne wydarzenia rozpocznie się 27 lutego o godz. 11.00 i potrwa do 9 marca. Aby wziąć udział w konkretnym panelu, należy zapisać się za pomocą formularza zamieszczonego na stronie rejestracja.tjk.uj.edu.pl. Szczegółowe informacje organizacyjne na temat rejestracji zamieszczone są w kolejnej wiadomości.

Zapraszamy do zapoznania się z programem: do pobranie w formie PDF tutaj lub na stronie internetowej: tjk.uj.edu.pl/program