Oferta wydarzeń dla studentek i studentów, doktorantek i doktorantów

W tym roku w sposób szczególny czekamy na Ciebie i Twój głos podczas Tygodnia Jakości Kształcenia!

Tydzień Jakości Kształcenia już od 10 lat stanowi dla społeczności akademickiej źródło inspiracji, daje możliwość poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-17 marca pod hasłem: Jakość kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jak ją mierzyć i doskonalić?

Zapraszamy Was na debaty, w trakcie których przedstawiciele osób studiujących i pracujących spotkają się, aby razem poszukać najbardziej optymalnych, satysfakcjonujących i efektywnych rozwiązań dla doskonalenia procesu kształcenia.

W poniedziałek (13 marca) zapraszamy na studencko-doktorancka debatę na temat jakości kształcenia: Doskonale, czyli jak? Osoby oceniane oceniają. W trakcie spotkania przedstawicielki i przedstawiciele Samorządu Studentów oraz Towarzystwa Doktorantów naszej Uczelni spróbują odpowiedzieć na pytania o obecne sposoby i systemy oceniania, a także ich wady i zalety.

W kolejnych dniach zapraszamy do udziału w spotkaniach organizowanych w jednostkach: debatach, sejmikach, prezentacjach.

Oto wybrane propozycje programu:

• Debata studencko-doktorancka: Doskonale, czyli jak? Osoby oceniane oceniają
  • Spotkanie: Czym dla Ciebie jest Ocena Zajęć Dydaktycznych? Kilka słów o tym, w jaki sposób studentki i studenci mogą wpływać na jakość kształcenia w UJ
  • Wykład: Dostęp do baz piśmiennictwa naukowego jako wsparcie procesu edukacji akademickiej
  • Spotkanie: Kiedy kanał popularnonaukowy kłamie i dlaczego nie możesz cytować Wikipedii
  • Warsztat: Edukacja klimatyczna na Uniwersytecie Jagiellońskim: możliwości, wyzwania, potrzeby
  • Prezentacja: Portal edukacyjny „Dorada” i warsztaty rozwojowe dla studentów – propozycja projektu "Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój": co, w jaki sposób, kiedy?
  • Warsztat: Personal forecasting jako metoda planowania swojej ścieżki naukowej/zawodowej - warsztaty dla studentów i doktorantów
  • Konkurs: Best UJ Presentation
  • Prezentacja: Przestrzenie Kreatywnej Współpracy UJ
  • Wykład i warsztaty: Food-pairing
  • Warsztat: Bij mistrza. Ewaluacja negatywna – czyli co ci się nie podoba w zajęciach na uczelni
  • Ankieta online: Konsultacje ogólnouniwersyteckie dotyczące ankiety w badaniu Ocena Zajęć Dydaktycznych
  • Wycieczki: m.in. zwiedzanie Biblioteki Jagiellońskiej, Biblioteki Naukowej PAU i PAN oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Tydzień Jakości Kształcenia jest okazją do wyrażenia swojej opinii, krytyki czy pochwały dobrych praktyk dydaktycznych. Zestawienie doświadczeń osób studiujących i pracujących na Uniwersytecie Jagiellońskim pomoże wypracować najlepsze rozwiązania.

Pełny program wraz z formularzem rejestracyjnym dostępny jest na stronie: https://tjk.uj.edu.pl/. Rejestracja potrwa do 9 marca. Załóż konto uczestnika TJK i zarejestruj się na wybrane wydarzenia. Po zakończeniu TJK będziesz mogła/mógł pobrać certyfikat uczestnictwa.

Liczymy na Waszą obecność i aktywny udział w debatach!