Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Teaching slam

Forum wymiany dobrych praktyk w dydaktyce akademickiej

Logo Teaching Slam

Termin: 10.04.2019, środa, godz. 9.00-11.30

Nauczyciele akademiccy na UJ mają szereg ciekawych pomysłów dydaktycznych, które do tej pory znali tylko ich studenci. A szkoda! Podzielmy się nimi. Dołączmy do grona uczelni europejskich, których kadra chętnie i systematycznie wymienia się doświadczeniem dydaktycznym, dyskutuje innowacje i przykłady dobrej praktyki w tym zakresie.

Teaching Slam to seria 7-minutowych wystąpień pokazujących ciekawe propozycje z zakresu metod kształcenia, motywowania, oceny, organizacji zajęć oraz rozwiązania problemów dydaktycznych, z jakimi na co dzień spotyka się każdy z nas. To może być gra dydaktyczna, karta pracy na wycieczce naukowej, warsztaty czy lekcje na platformie PEGAZ, aplikacja na smartfony, kryteria służące studentom do samooceny lub oceny wzajemnej, metody aktywizacji studentów słuchających wykład w dużej grupie, czy forma 'kontraktu" spisywanego z magistrantem, który wykonuje pod naszym okiem swoją pracę dyplomową. Zapraszamy tych, którzy w pracy dydaktycznej widzieli już nie jedno i tych, którzy stawiają pierwsze kroki, co rusz się być może potykając. Widzowie nie zostaną pozostawienie sami sobie, będą mieli możliwość głosowania na najlepszą prezentację. Osobną nagrodę przyzna jury konkursu.

Prelegenci: osoby chętne do podzielenia się swoimi dobrymi praktykami zapraszamy do przesłania zgłoszeń do dnia 24 marca br. poprzez formularz.

Słuchacze: wszystkich zainteresowanych przykładami dobrych praktyk, ciekawymi i skutecznymi pomysłami dydaktycznymi zachęcamy natomiast do dołączenia do grona publiczności – rejestracja na wydarzenie.