Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Czwartek (15.04.2021)

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia zmian w programie z przyczyn od nich niezależnych.

[odwołane] Szkolenie. Noticing progress in an online language class

Noticing progress online. How to measure progress in a foreing language class and how to help students notice their own progress. A review of some available tools and good practices.

 

Prowadzący: mgr Dorota Lubińska-Pyla (Jagiellońskie Centrum Językowe)

 

Termin: [odwołane]

Miejsce: MS Teams

Forma: szkolenie

Język: angielski

Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy

Limit miejsc: 50

9:00-9:45 - Szkolenie. Webquest - sposób na wykorzystanie zasobów internetu i wzmocnienie zaangażowania studentów w trakcie zajęć zdalnych

Webquest - sposób na aktywizację studentów na zajęciach, indywidualizację zadań w przypadku osób różnych specjalizacji czy kierunków oraz pozwolenie na autonomiczne działanie studentów w trakcie zajęć zdalnych.

 

Prowadzący: dr Dorota Czerska-Andrzejewska (Jagiellońskie Centrum Językowe)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 9:00-9:45

Miejsce: MS Teams

Forma: szkolenie

Język: polski

Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy, doktoranci

Limit miejsc: 50

9:45-11:15 - Warsztat. Motywacja i aktywizacja osób uczących się w nauczaniu zdalnym

Jedne z najczęściej opisywanych przez nauczycieli akademickich (i nie tylko) problemów związanych ze zdalnym nauczaniem związane są z aktywnością w trakcie zajęć. Zmieniona forma kontaktu, brak fizycznej obecności i trudności z zastąpieniem istotnych elementów komunikowania się innymi, zapośredniczonymi w przekazie cyfrowym, często wiąże się z zauważalnie mniejszą aktywnością osób uczących się w trakcie zajęć (choć czasami bywa wręcz odwrotnie). Czy to źle? A jeśli tak – jak temu przeciwdziałać? W trakcie warsztatu zmierzymy się z problemem aktywności w czasie zajęć zdalnych i czynnikiem, który bardzo często za tym problem stoi: motywacją.

 

Prowadzący: dr Jakub Czernik (Wydział Polonistyki)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 9:30-11:00

Miejsce: MS Teams

Forma: warsztat

Język: polski

Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy

Limit miejsc: 40

10:00-11:00 - Wykład. Cyfrowe zasoby nauki w Repozytorium UJ

Poznaj możliwości korzystania z cyfrowych zasobów nauki Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium „Cyfrowe zasoby nauki w Repozytorium UJ” organizowanego w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia, podczas którego będzie można zapoznać się z możliwościami bezpłatnego korzystania z cyfrowych zasobów nauki. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich zainteresowanych tematem publikacji naukowych w otwartym dostępie, w szczególności badaczy, naukowców chcących udostępniać efekty swoich prac online oraz dla osób poszukujących najświeższych informacji z różnych dziedzin nauki.
 
Prowadzący: dr Leszek Szafrański (Biblioteka Jagiellońska, Oddział Zbiorów Cyfrowych)
 
Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 10:00-11:00
Miejsce:MS Teams -> link
Forma: wykład
Język: polski
Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy, studenci, doktoranci, pracownicy administracyjni, słuchacze studiów podyplomowych
Limit miejsc: 200

10:00-11:00 - Wykład. Zapobieganie negatywnym skutkom zdrowotnym pracy przy komputerze

Wykład z pokazem multimedialnym i instruktażem ćwiczeń wzmacniających i relaksacyjnych. Wykład prowadzi pracownik Działu Szkoleń i Promocji Zdrowia MOMP

 

Prowadzący:  mgr Magdalena Tomera (Małopolski Ośrodek Medycyny Pracy)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 10:00-11:00

Miejsce: MS Teams -> link

Forma: wykład

Język: polski

Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni

Limit miejsc: 300

10:00-11:00 - Warsztat. Limbering Up For The Next Academic Year - a HyFlex Proposal

Although we have only just started this semester, it is worth thinking ahead already to the winter semester of 2021. Without a crystal ball at our disposal, it is hard to tell what the winter semester will hold: while we will hopefully be able to return to at least some face-to-face teaching, we still don't know to what extent, whether students will also have received a vaccine and be willing to return to class or if the COVID situation will mean more absences than usual. As a result, it might make sense to adopt a HyFlex model for teaching at UJ: a combination of  Hybrid & Flexible which combines Face-to-Face and online learning. Far from the daunting prospect this seems, this brief workshop will outline how lecturers can utilise MS Teams and Flipped/Flipsaw classroom approaches to deliver a resilient course model for pandemic times.

 

Prowadzący: dr Aeddan Shaw (Instytut Filologii Angielskiej, Wydział Filologiczny)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 10:00-11:00

Miejsce: MS Teams

Forma: warsztat

Język: angielski

Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy, doktoranci

Limit miejsc: 24

11:00-12:30 - Szkolenie. Dostępny (online), ale czy dla wszystkich?

Jakie bariery mogą napotkać osoby z niepełnosprawnościami podczas spotkań/zajęć online? Czy odczytanie na pozór prostego e-maila może sprawić trudność osobie niewidomej? Czy dokument Word może być niedostępny? Czy dostępna prezentacja równa się brzydka prezentacja? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania oraz dowiedzieć się, jak w prosty sposób zwiększyć dostępność swoich prezentacji PowerPoint, maili, dokumentów Word oraz spotkań/zajęć online, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie :-)

 

Prowadzący: mgr inż. Katarzyna Pyryt (Dział ds. Osób Niepełnosprawnych)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 11:00-12:30

Miejsce: MS Teams

Forma: szkolenie

Język: polski

Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy, doktoranci

Limit miejsc: 18

12:00-13:00 - Szkolenie. Kamera... akcja! Jak mówić (i wyglądać) przed kamerą

W dobie nowych technologii i zdalnego nauczania coraz większą rolę odgrywa wygląd i sposób mówienia skierowany do osób, które są internetowymi odbiorcami naszych treści. Jak skutecznie przekazywać treści, gdy do dyspozycji mamy tylko narzędzia sieciowe? Jak zaprezentować treść wykładu tak, aby zaangażować słuchacza? Jak ustawić sprzęt, aby wzmocnić przekaz w komunikacji? Na te i inne pytania odpowiemy na przykładzie dobrych przykładów zebranych z kursów realizowanych na Copernicus College.

 

Prowadzący: mgr Diana Sałacka, mgr Piotr Urbańczyk (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 12:00-13:00

Miejsce: MS Teams -> link

Forma: szkolenie

Język: polski

Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy, doktoranci

Limit miejsc: 300

13:00-14:00 - Prezentacja. Możliwości wymiany międzynarodowej i krajowej dla studentów i doktorantów UJ

Możliwości wymiany międzynarodowej i krajowej dla studentów i doktorantów UJ. Podczas spotkania dowiesz się z jakich programów międzynarodowych i krajowych możesz skorzystać w czasie trwania Twoich studiów. Poznasz wysokość dofinansowania, terminy składania aplikacji oraz dowiesz się, gdzie znaleźć więcej informacji na temat interesującego Cię programu oraz kto jest osobą kontaktową. Dowiesz się również o nowych dopuszczalnych formach wymiany, jak wymiana prowadzona w całości zdalnie lub hybrydowo

 

Prowadzący: mgr Agata Wądolna (Dział Obsługi Studentów Zagranicznych, Centrum Wsparcia Dydaktyki)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 13:00-14:00

Miejsce: MS Teams -> link

Forma: prezentacja

Język: polski

Grupa docelowa: studenci, doktoranci

Limit miejsc: 100

15:00-16:00 - Szkolenie. Prawa i obowiązki studenta

Każdy student ma prawo do przeszkolenia z zakresu praw i obowiązków studenta, a za realizację tego zadania odpowiedzialny jest samorząd studencki. Podczas szkolenia studenci zostaną zapoznani między innymi z organizacją uczelni, w tym z poszczególnymi jednostkami administracyjnymi uniwersytetu, możliwościami uzyskania Indywidualnego Planu Studiów, urlopu studenckiego czy też usprawiedliwienia nieobecności.

 

Prowadzący: Mateusz Kopaczyński (Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 15:00-16:00

Miejsce: MS Teams

Forma: szkolenie

Język: polski

Grupa docelowa: studenci

Limit miejsc: 30

16:00-17:00 - Warsztat. Zapraszam na spacer! O wirtualnym zwiedzaniu miejsc wszelakich

O zaletach wirtualnego spaceru można mówić wiele - dynamiczny, interaktywny, oddaje atmosferę miejsca, przykuwa uwagę, zachęca do dalszej eksploracji. Ale czy jest dla Ciebie? Tak! Nieważne, czego uczysz, możesz wykorzystać wirtualny spacer w procesie dydaktycznym!

Na warsztatach omówimy przykłady zastosowania wirtualnego spaceru w dydaktyce nauk humanistycznych (sztuka, literatura, historia), przyrodniczych (zoologia, geografia, antropologia) i tych mniej oczywistych jak np. ekonomia. W drugiej części wspólnie zastanowimy się, gdzie każdy z Uczestników mógłby zabrać na spacer swoich słuchaczy.

 

Prowadzący: dr Anna Zubek (Centrum Edukacji Przyrodniczej)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 16:00-17:00

Miejsce: MS Teams

Forma: warsztat

Język: polski

Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy, doktoranci, słuchacze studiów podyplomowych, studenci

Limit miejsc: 15

16:30-18:30 - Konkurs. Konkurs Recytacji Poezji Rosyjskiej Spadkobiercy Puszkina (Конкурс художественного чтения русской поэзии Наследники Пушкина)

"Spadkobiercy Puszkina" to Konkurs Recytacji Poezji Rosyjskiej organizowany przez Jagiellońskie Centrum Językowe. Gorąco zachęcamy studentów, którzy uczestniczą w lektoracie z języka rosyjskiego w Jagiellońskim Centrum Językowym lub ukończyli go w aktualnym toku studiów, do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim "Spadkobiercy Puszkina". Każdy z uczestników będzie miał okazję zaprezentować w języku rosyjskim jeden lub dwa wybrane przez siebie utwory poetyckie i przenieść słuchaczy w magiczny świat poezji. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda główna – żetony na semestr nauki języka obcego innego niż język angielski w Jagiellońskim Centrum Językowym. Zgłoszenia osób recytujących przyjmujemy do 27 marca 2021 na adres mailowy spadkobiercypuszkina@gmail.com. Nie spóźnij się i wyślij nam swoje zgłoszenie. Zapraszamy również wszystkie osoby zafascynowane językiem i kulturą rosyjską, aby towarzyszyły nam na widowni tego dnia.

Szczegóły konkursu: plik

 

Prowadzący: mgr Małgorzata Bachan-Kołodziejska (Jagiellońskie Centrum Językowe)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 16:30-18:30

Miejsce: MS Teams

Forma: konkurs

Język: polski

Grupa docelowa: studenci, doktoranci

Limit miejsc: 50

17:00-18:00 - Szkolenie. Prawa i obowiązki studenta

Każdy student ma prawo do przeszkolenia z zakresu praw i obowiązków studenta, a za realizację tego zadania odpowiedzialny jest samorząd studencki. Podczas szkolenia studenci zostaną zapoznani między innymi z organizacją uczelni, w tym z poszczególnymi jednostkami administracyjnymi uniwersytetu, możliwościami uzyskania Indywidualnego Planu Studiów, urlopu studenckiego czy też usprawiedliwienia nieobecności.

 

Prowadzący: Jagoda Bela (Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 17:00-18:00

Miejsce: MS Teams

Forma: szkolenie

Język: polski

Grupa docelowa: studenci

Limit miejsc: 30

17:00-18:00 - Wykład. W internecie nikt nie wie, że jesteś psem? Krótki poradnik jak sprawić, by internet był lepszym miejscem

Codziennie w mediach społecznościowych oglądamy hejt, bullying i trolling. Przyjrzymy się jednemu z ich źródeł - złudnemu poczuciu anonimowości. Sprawdzimy, skąd się wzięło i jak sobie radzić z jego skutkami. Zgromadzimy zestaw narzędzi, które pozwalają skutecznie reagować na przemoc w sieci. W naszej skrzynce z narzędziami znajdzie się coś dla początkujących obywateli internetu i dla tych bardziej zaawansowanych.

 

Prowadzący: dr Agnieszka Całek (Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 17:00-18:00

Miejsce: MS Teams -> link

Forma: wykład

Język: polski

Grupa docelowa: studenci

Limit miejsc: 300

17:00-20:00 - Konkurs. Best UJ Presentation

„Best” to konkurs, który Jagiellońskie Centrum Językowe organizuje już po raz szósty. Do udziału zgłaszają się  studenci ze wszystkich wydziałów, by wygłosić po angielsku autorską prezentację o charakterze akademickim na dowolny temat związany z profilem swoich studiów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci kursów dowolnego języka obcego oraz specjalna Nagroda Publiczności. Ponadto JCJ oferuje każdemu uczestnikowi dodatkowe 10 punktów przy zaliczeniu lektoratu w semestrze letnim!

Formularz zgłoszenia dla konkursowiczów: link

Regulamin konkursu: link

 

Prowadzący: Piotr Godycki

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 17:00-20:00

Miejsce: MS Teams -> Nagranie: link

Forma: konkurs

Język: angielski

Grupa docelowa: studenci, nauczyciele akademiccy

Limit miejsc: 300

18:30-20:30 - Debata. Wydziałowa debata o jakości kształcenia (Wydział Polonistyki)

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę wydziałowej debaty na temat jakości kształcenia, organizowanej na naszym Wydziale w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia. W tym roku chcemy skupić naszą uwagę na zagadnieniach dotyczących organizacji studiów drugiego stopnia, wzajemnego postrzegania studentów i wykładowców w kontekście budowania wspólnoty akademickiej oraz na sprawach związanych z promocją Wydziału. Do rozmowy zapraszamy wszystkie chętne osoby z grona studentów i wykładowców, chcące podzielić się swoimi spostrzeżeniami na powyższe tematy. Punktem wyjścia do dyskusji będą wnioski z akcji ankietowej, która zostanie przeprowadzona bezpośrednio przed debatą. Spotkanie poprowadzi Maciej Wcisło, Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Polonistyki UJ i zarazem Przewodniczący Wydziałowej Komisji Dydaktycznej. Wydarzenie będzie miało formę zdalną, link do spotkania w Teams zostanie udostępniony w późniejszym terminie.

 

Prowadzący: Maciej Wcisło (Wydział Polonistyki)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 18:30-20:30

Miejsce: MS Teams -> link

Forma: debata

Język: polski

Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy, studenci, doktoranci, pracownicy administracyjni, słuchacze studiów podyplomowych

Limit miejsc: 100

19:00-19:45 - Konkurs. Конкурс «Выдающиеся русские художники. Имена и картины»

Konkurs «Выдающиеся русские художники: Имена и картины» skierowany jest do wszystkich studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego władających językiem rosyjskim. Konkurs jest formą testu wiedzy w Microsoft Teams na temat rosyjskiego malarstwa, malarzy i dzieł sztuki. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy do 2 kwietnia 2021 na adres mailowy: imenaikartiny@gmail.com. Nie przegap okazji, aby poznać innych miłośników sztuki i zawalcz o główną nagrodę – żetony na semestr nauki języka obcego (innego niż angielski) w Jagiellońskim Centrum Językowym.

Szczegółowa informacja: plik

 

Prowadzący: mgr Małgorzata Bachan-Kołodziejska (Jagiellońskie Centrum Językowe)

 

Termin: 15 kwietnia (czwartek), godz. 19:00-19:45

Miejsce: MS Teams

Forma: konkurs

Język: rosyjski

Grupa docelowa: studenci

Limit miejsc: 50

9:00-16:30 - Targi Pracy

9:00-16:30 - Targi Pracy

TARGI PRACY ONLINE 12-16.04.2021 

To wyjątkowa okazja do spotkania z przedstawicielami 25 firm i instytucji, poznania ofert pracy, stażów i praktyk oraz uzyskania odpowiedzi na wszystkie, nawet najtrudniejsze, pytania. Zapraszamy na dedykowane sesje Q&A. 

  • JAK SIĘ ZAPISAĆ? 

Wystarczy uzupełnić formularz: link. Gdy prześlesz go do nas, skontaktujemy się z Tobą, by poinformować o szczegółach technicznych spotkań. 

Informacje o 25 Wystawcach biorących udział w Targach są dostępne na stronie: https://biurokarier.uj.edu.pl/targi-pracy 

  • JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ SPOTKANIE Z DANĄ ORGANIZACJĄ? 

Spotkanie z każdym Wystawcą dzieli się na dwie części - prezentację danej organizacji oraz sesję Q&A. Każda z części trwa 45 minut, więc na spotkanie z jednym Wystawcą należy zarezerwować sobie 1,5 godziny.