TJK 2023: FAQ, czyli poradnik Uczestniczki_Uczestnika

Już w poniedziałek 13 marca zaczynamy 10. edycję Tygodnia Jakości Kształcenia na UJ!

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje organizacyjne zebraliśmy w jednym miejscu, aby osoby uczestniczące w wydarzeniach - zarówno tych odbywających się w formie stacjonarnej, jak i zdalnych - mogły w pełni skorzystać z tradycyjnie bogatej oferty TJK 2023. Życzymy przyjemnych i pożytecznych dyskusji, wielu okazji do dzielenia się doświadczeniami oraz inspirujących spotkań!

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i kilka porad w kwestiach technicznych. Mamy nadzieję, że będą one pomocne przy dołączaniu do wydarzeń - zwłaszcza tych zdalnych - oraz uczestnictwie w nich. Prosimy rozwinąć wybraną spośród poniższych zagadnień treść, aby zapoznać się z naszymi wskazówkami:

Poniedziałek (13 marca 2023)

• 9:00-11:30 Seminarium otwierające: Jakość kształcenia – badania, oceny, wskaźniki vs rekomendacje i dobre praktykiLINK do Seminarium
  • 14:00-16:00 Debata studencko-doktorancka na temat jakości kształcenia: Doskonale, czyli jak? Osoby oceniane oceniająLINK do Debaty

Wtorek (14 marca 2023)

• 10:30-11:30 Posiedzenie Stałej Senackiej Komisji ds. Nauczania dotyczące jakości kształcenia - cześć otwarta (transmisja - dostęp tylko dla osób zalogowanych z adresu w domenie @uj.edu.pl): LINK

Środa (15 marca 2023)

• 10:00-11:30 Czym dla Ciebie jest Ocena Zajęć Dydaktycznych? Kilka słów o tym w jaki sposób studentki i studenci mogą wpływać na jakość kształcenia w UJ: LINK

Czwartek (16 marca 2023)

• 17:00-19:30 Konkurs Best UJ Presentation: [WYDARZENIE ODWOŁANE]
  • 16:30-18:00 Nowa siedziba ZFW - nowe możliwości dla podwyższenia jakości kształceniaLINK

Piątek (17 marca 2023)

• 12:00-13:30 Cyfryzacja kształcenia wyższego - obawy i oczekiwania: LINK
  • 15:00-16:30 Przestrzenie Kreatywnej Współpracy UJ: LINK
  • Konsultacje ogólnouniwersyteckie dotyczące ankiety w badaniu Ocena Zajęć Dydaktycznych: LINK

Uprzejmie przypominamy, że osoby niezarejestrowane na dane wydarzenie nie będą mogły otrzymać certyfikatu uczestnictwa w nim.

Jak dołączyć do wydarzeń online?

Większość wydarzeń zorganizowanych w formie zdalnej jest dostępna dla Uczestniczek i Uczestników, którzy zalogują się w Ms Teams przy użyciu adresu e-mail podanego podczas rejestracji w witrynie TJK. Osoby te otrzymały na wskazane adresy zaproszenie mailowe wraz z linkiem do spotkania.

Zachęcamy do skorzystania z opcji potwierdzenia obecności – wydarzenia będą wtedy widoczne w kalendarzu aplikacji MS Teams lub Outlook.

Wyjątki:

• “Analiza postępów nauczania z wykorzystaniem platformy Pegaz”, wtorek (14.03), godz. 11:00-11:45, platforma Zoom – link przekaże na adres mailowy Centrum Zdalnego Nauczania
  • “Skuteczne metody zarządzania projektami”, środa (14 marca), godz. 17:00-19:00, platforma Clickmeeting – link przekaże na adres mailowy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Uwaga: Osoby, które zarejestrowały się na TJK 2023, podając adres spoza domeny @uj.edu.pl, @student.uj.edu.pl, @doctoral.uj.edu.pl itp. oraz są zainteresowane otrzymaniem potwierdzenia udziału w danym wydarzeniu zdalnym, prosimy przy dołączaniu do wydarzenia o podanie nazwy użytkownika umożliwiającej jego identyfikację - czyli zawierającej Pani_Pana pełne imię i nazwisko. Jest to warunek konieczny do wygenerowania przez system certyfikatu uczestnictwa.

Adres inny niż w domenie @uj.edu.pl, czyli np. @gmail.com, będzie też automatycznie identyfikowany przez aplikację Ms Teams jako "Gość" spoza UJ, co może wiązać się m.in. z brakiem dostępu do czatu spotkania.

Jak uczestniczyć w wydarzeniach?

• Uprzejmie prosimy o przestrzeganie wytycznych organizatora wskazanych w opisie danego wydarzenia, a także osób prowadzących i jego opiekunów. Uczestnicząc w spotkaniach zdalnych, należy zadbać o wyciszenie mikrofonu w czasie, gdy inne osoby zabierają głos, aby ewentualne odgłosy tła nie zakłócały ich wypowiedzi.
  • Niedozwolone jest rejestrowanie wydarzeń i utrwalanie w jakiejkolwiek formie wizerunków osób w nich uczestniczących.
  • Przypominamy, że seminarium otwierające Tydzień Jakości Kształcenia w dniu jego inauguracji, tj. poniedziałek 13 marca 2023 r., odbędzie się w formie tzw. "wydarzenia na żywo" na platformie Ms Teams. Niektóre opcje znane ze standardowych spotkań w tej aplikacji będą więc niedostępne. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w część dyskusyjną spotkania za pomocą opcji Q&A, czyli "Pytań i odpowiedzi" do zaproszonych Gości.
  • Posiedzenie Stałej Senackiej Komisji ds. Nauczania - część otwarta będzie wyłącznie transmitowana (bez możliwości użycia kamery, mikrofonu i czatu). Jeżeli zechcą Państwo podzielić się swymi uwagami do dyskusji, prosimy o ich przesłanie pod adres: jakosc@uj.edu.pl.

TJK 2023: program skrócony

Pełen program TJK 2023 w formie przystępnej wizualnie rozpiski jest dostępny tu:

Link: PROGRAM SKRÓCONY (plik pdf)

TJK 2023: program szczegółowy

Aby zapoznać się z opisami poszczególnych wydarzeń, mogą Państwo skorzystać z informacji dostępnych na naszej stronie w zakładce "Program": Link: PROGRAM SZCZEGÓŁOWY (strona www)

Jak uzyskać potwierdzenie uczestnictwa w TJK 2023?

Certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w wybranych wydarzeniach Tygodnia Jakości Kształcenia będzie można samodzielnie pobrać ze swojego konta w systemie rejestracji:

Link: REJESTRACJA na TJK 2023

Uprzejmie przypominamy, że certyfikaty będą dostępne tylko dla osób zarejestrowanych na dane wydarzenie, które wezmą w nim udział:

• dołączając z adresu w domenie uniwersyteckiej @uj.edu.pl (lub ewentualnie z podanego przy rejestracji adresu w innej domenie, pod warunkiem podania nazwy użytkownika umożliwiającej jego identyfikację) - dotyczy wydarzeń w formie zdalnej
  • wpisując się na listę obecności udostępnioną przez organizatora - dotyczy wydarzeń stacjonarnych.

Termin dostępności certyfikatów:

Certyfikaty będą dostępne w systemie rejestracyjnym do 31 lipca 2023.